Körüklü Tente

Daha çok balkon ve cam önlerinde tercih edilen körüklü tente yanlardan gelen güneşi de keserek tam koruma sağlar. Gövdesi tamamen demirden imal edilen körüklü tente, elektrostatik fırın boya ile boyanarak uzun yıllar paslanmaya karşı dayanıklı hale getirilir. Körüklü tentede akrilik kumaş tercih edilir.
İzmir Tente makarası ve menteşeleri tercihe göre plastik ya da döküm olarak yapılır.

Nostaljik bir görüntü imkanı sağlayan körüklü tente, eski zamanlarda özellikle mahalle bakkalı önünde görmeye alıştığımız tente modelidir. Son zamanlarda bu tente modelini, balkon ya da pencere iş yerinde de görmekteyiz.

Bu tür tente sistemleri uygulama yapılacak yerin cephesine göre tasarlanan mekanla özdeşleşen, değişik form alternatifleri olan sistemlerdir. Çelik konstrüksiyon üzerine seçilen kumaş monte edilir.

Sabir konstrüksiyonlu tenteler uygulanan yeri güneş ve yağmurdan korurken, estetik görünümü ile de cepheye prestij katmaktadır.

Uzun yıllar gözümüzün görmeye alıştığı körüklü tente sistemi açılır ve kapanır bir sisteme sahiptir. Sistem olarak yarım ay şeklinde yukarı ve aşağı hareket eden sistem kolay bozulabilen bir sistem değildir. Demir ya da alüminyum ayaklar ile yelpaze şeklinde çalışan bu körüklü tentelerin elektronik değil de mekanik aksam ile çalıştığı için kolay bozulan bir yapıya sahip değildirler.

Genel olarak evlerde kullanılır. Birbirinden ayrı demir profillerin bir yelpaze gibi bir noktadan toplanmasıyla sanki bir körüklü akordiyon gibi gözükmesinden ötürü bu adı almıştır. Ebatlarında oynamak mümkün olup isteğe göre ölçümlenebilir. Körüklü tenteler yapımı bakımından yani işçilik bakımından daha zor imal edilir. Fakat diğer tente modellerine göre fiyat olarak daha uygundur, bu size kalitesiz malzemeden yapıldığını düşündürebilir fakat işçiliğin fazla olmasına rağmen diğer tente türlerine oranla daha az malzeme kullanılmasından kaynaklı bir fiyat farkı oluşmaktadır.

DİĞER TENTE MODELLERİMİZ

Hemen Ara
WhatsApp Destek