Kasetli Tente

Kasetli tente, sistem kapalı konumdayken kumaşı ve sistemi kötü hava şartlarından yaz / kış tam olarak muhafaza eder ve bakım ihtiyacını azaltır ayrıca cazibeli görünüme sahiptir. Sistemin kasetli olması, modern ve estetik bir görünüm kazanmasını sağlamaktadır.

İthal akrilik kumaştan imal ettiğimiz kasetli tenteler bakımı ve temizliği kolay  uzun ömürlü gölgelendirme sistemlerinden olup, sıklık ile tercih edilen ekonomik bir seçimdir.

Yeni model tentelerimiz, modern kompakt kasası ve büyüleyici tasarımı ile tente dünyasına farklı bir boyut kazandırıyor. Yeni model kasetli tentenin tam kasetli yapısı tentede maksimum koruma sağlamaktadır.

Bu tente modelimiz, kapalı konumdayken, kumaşını ve çalışma mekanizmasını doğa şartlarının olumsuz etkilerine karşı tam koruma sağlar. Bu özellikle kış boyunca çoğunlukla kapalı tutulan tentelerin sezonluk bakım ihtiyacını en aza indirger.

En büyük avantajı tente kumaşını profil kasetin içinde saklaması sayesinde kumaşın uzun ömürlü olmasını sağlar. Fakat bazen bu dezavantaj da sağlayabilmektedir. Çünkü ıslak bir şekilde kapanmış tente kapalı yerde kurumaya maruz kalacağından koku, küf yapabilmekte hatta kumaşın birbirine yapışarak deformasyona uğramasına neden olabilmektedir.

Bu tür tente kullanmak görüntü bakımından derli toplu gözükmesinden ötürü tercih edilmekte fakat biraz dikkatli kullanım istemektedir. Tente kumaşı için bir kısıtlama söz konusu değildir. Piyasada çok farklı şekillerde bulunmaktadır. Tentecinize bu konuda danışmanızı ve hangi tente modeline tentecinizin tavsiyeleri doğrultusunda karar vermenizi öneririz.

Mafsallı tentenin saçak yerine profil koyularak tente toplandığında bu profilin bir kaset gibi tente kumaşını saklayacak şekilde kapanmasından bu ismi almıştır. Tente kumaşını profil içerisine sıkıştırmak suretiyle açılan mafsallar yardımıyla, bu profilin kasetin üzerine kapanarak tente kumaşını gizlemesinden ötürü kasetli tente modeli diye adlandırılır.

DİĞER TENTE MODELLERİMİZ

Hemen Ara
WhatsApp Destek